Przejdź do treści

Wydarzenia

Alumni potrzebują pomocy

Jak co roku w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława – 8 maja – zarówno w archidiecezji krakowskiej, jak i diecezji bielsko-żywieckiej odbędą się święcenia diakonatu. Klerycy V roku, którzy wspólnie kształcą się w krakowskim Seminarium Duchownym, nagrali film Poprosili w w nim widzów o bardzo szczególną pomoc.

„Zobaczcie, udostępniajcie i co najważniejsze pomóżcie!” – wzywają klerycy uwiecznieni na filmie, prosząc o modlitwę intencji kandydatów do święceń. „Sami nie damy rady. Potrzebujemy waszej pomocy!” – dodają.

Do święceń przygotowuje się obecnie 22 kleryków. Ośmiu z diecezji bielsko-żywieckiej i 14 z Krakowa. Święcenia kleryków z Podbeskidzia odbędą się po raz pierwszy w historii diecezji bielsko-żywieckiej w bazylice w Hałcnowie.

Do święceń przygotowuje się obecnie 22 kleryków. Ośmiu z diecezji bielsko-żywieckiej i 14 z Krakowa.

 

Kongregacja dekanalna w naszej parafii

Dnia 21 kwietnia 2018r. kapłani z dekanatu żywieckiego, w ramach kongregacji dekanalnej, spotkali się w naszym kościele parafialnym. Kapłani uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz konferencji wygłoszonej przez O. Marcina Ciechanowskiego z Jasnej Góry.  Na zakończenie spotkania odbyła się konferencja dziekańska prowadzona przez dziekana ks. Stanisława  Kozieł.

RELIKWIE bł. Michała i bł. Zbigniewa w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda otrzymał relikwie pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Bezcenny dar ofiarowali mu krakowscy franciszkanie w Dzień Świętości Życia, w poniedziałek 9 kwietnia, podczas specjalnej mszy św. w Pałacu Prezydenckim. Świadkami tego wydarzenia było m.in. rodzeństwo Błogosławionych.

Relikwie w uroczystej procesji do kaplicy prezydenckiej wnieśli: br. Jan Hruszowiec, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto oraz rodzeni bracia Błogosławionych: Marek Tomaszek i Bogdan Strzałkowski.

 

Informacje zaczerpnieto z www.franciszkanie.pl

Prace przy schodach - robota idzie !

.

Życzenia WIELKANOCNE bp Romana Pindla

.

Kolejny ANIOŁ pojawił się w naszym kościele

W Wielkim Tygodniu, a dokładnie w środę do południa, został zamontowany witraż w jednym z dwóch dużych frontowych oknach naszego kościoła. Witraż przedstawia ANIOŁA grającego na trombicie  (trąba, ludowy instrument dęty). Kolejny witraż, w drugim oknie, pojawi się w maju. 

Ciemnica i Boży Grób

Nieodłącznym elementem polskich obchodów Triduum Paschalnego są przygotowywane w naszych kościołach Ciemnice i Boże Groby. Te specjalne miejsca mają pomóc wiernym w przeżywaniu najważniejszych tajemnic naszej wiary – męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tegoroczne dekoracje w kościele przygotowały Panie Elżbieta Kastelik i Barbara Okrzesik.

 

 

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - WIELKANOC W ŁĘKAWICY

.

Drugi miesiąc 'nowenny jubileuszowej' z ok. 100 lecia odzyskania Niepodległości

.

Kolorowe PALMY w Łękawicy, Okrajniku, Kocierzu Rychwałdzkim

.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Łękawica, siedziba: Łękawica, ul. Aleja Jana Pawła II 2.