Przejdź do treści

Ogłoszenia

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwiec 2018
OGŁOSZENIA

 

1.Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00 po mszach  św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;

 

2. W czwartek – 21 czerwca- Wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika;

 

3. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

4. We wtorek o godz. 15.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla klas III gimnazjum.

 

5. We czwartek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy i Szkoły Podstawowej w Kocierzu Moszczanickim. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców.

 

6. W piątek o godz. 9.00 w Okrajniku - Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwiec 2018
OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00 po mszach  św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;

 

2. W poniedziałek – 11 czerwca- Wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

 

3. W środę – 13 czerwca- Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera;

 

4. W czwartek – 14 czerwca- Wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i meczennika;

 

5. Za sprzątanie kościoła gr. od Rodaka do szkoły w Okrajniku „ Bóg Zapłać”, a od 11 do 22 czerwca sprząta kościół gr. Okrajnik dolny od Mikuska do kiosku.

 

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

7. W zeszłą niedziele podczas zbiórki na misje zebrano 7.192, 34 zł. Połowa kwoty została już przekazana siostrze Bercie, druga trafi do siostry Bonawenturu. Wszystkim którzy włączyli się w akcję składa7. my serdeczne Bóg zapłać.

 

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 maj 2018
OGŁOSZENIA 

 

1. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00 po wieczornych Mszach nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;

 

2. We czwartek wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.

 

3. W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. W sobotę - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust w Kocierzu Rychwałdzkim. Uroczysta suma o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W sobotę w Łękawicy wieczorna msza św. o godz. 19.00.

 

5. Dzisiaj po każdej mszy św. uczniowie Zespołu Szkół w Łękawicy wraz z rodzicami przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dzieło misyjne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane siostrze Bercie współpracownicy bł. O. Michała Tomaszka, która odwiedzi naszą szkołę 5 czerwca oraz siostrze Bonawenturze – absolwentce naszej szkoły – pracującej obecnie na misjach w Boliwii. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel dziękujemy.

 

 

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ- 27 maj 2018
OGŁOSZENIA 

1. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00; 

 

2. We wtorek – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 

3. W środę– Wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona diecezji oraz od 17.00 spowiedź dla dzieci ze szkoły podstawowej.

 

4. W  czwartek – 31 maja - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00; 9.00, 11.00, 17.00; w Okrajniku o 8.15; w Kocierzu
o 13.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyrusza tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Trasa procesji jak w ubiegłych latach. Trzy ołtarze za wodą, czwarty w kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz zachęcamy do wzięcia udziału w procesji. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Po procesji msza św. o 11.00. W czasie oktawy procesje po mszy św. wieczornej, jak również  w niedziele po mszy św. o 9.00.

 

5. W piątek - I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00 dla młodzieży gimnazjum i szkoły średniej, także Wspomnienie Św. Justyna męczennika. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane przez cały miesiąc po wieczornej Mszy św.

 

6. W sobotę – I sobota miesiąca – o godz. 6.30 msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

 

7. Za sprzątanie kościoła gr. od Chrobaka do Rodaka „ Bóg zapłać”, a od 28 maja do 10 czerwca sprząta kościół gr. od Rodaka Józefa wzdłuż drogi do Szkoły w Okrajniku.

 

8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

9. W przyszłą niedziele (3 czerwca) po każdej mszy św. uczniowie Zespołu Szkół w Łękawicy wraz z rodzicami przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dzieło misyjne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane siostrze Bercie współpracownicy bł. O. Michała Tomaszka, która odwiedzi naszą szkołę 5 czerwca oraz siostrze Bonawenturze – absolwentce naszej szkoły – pracującej obecnie na misjach w Boliwii. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel dziękujemy.

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO- 20 maj 2018
OGŁOSZENIA 

 

1.Nabożeństwo majowe odprawiane jest po mszy św. wieczornej. Zapraszamy!

 

2. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha św. - Święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 dla dzieci z nabożeństwem majowym i wieczorem o 18.00. W Okrajniku
i Kocierzu R. o 17.00.

 

3. W czwartek - 24 maja - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 

4. W sobotę - 26 maja - Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.

 

5. W przyszłą niedzielę - 27 maja - obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy Św. W tym dniu zbiórka pieniężna przed kościołem na dom Matki i Dziecka.

 

6. Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę. Chętni na wyjazd proszeni są o kontakt z ks. Marcinem

 

 

NIEDZIELA Wniebowstąpienia Pańskiego- 13 maj 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00;

 

2.Zapraszamy na nabożeństwa Majowe, które odprawiane są przez cały miesiąc po wieczornej Mszy św.

 

3. W poniedziałek – Święto św. Macieja, apostoła

 

4. W środę – Święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski

 

5. W przyszłą niedzielę przypada niedziela Zesłania Ducha św. – składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

 

6. Za sprzątanie kościoła gr. od Rodaka do Chrobaka Bóg Zapłać, a od 14 do 27 maja sprząta kościół gr. od Chrobaka do Rodaka Józefa.

 

7. 3 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sankandra na kaplicówkę. W tym roku bp zaprasza grupy modlitewne, Wspólnoty Róż Żywego Różańca. Pielgrzymi którzy wybierają się aby zgłosić swój udział w zakrystii do 20 maja.

 

8. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na III. Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Nie­peł­nosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła). W tym roku przypada ono 21 maja.

W programie pielgrzymki:

godz. 13.30 - możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
godz. 14.00 - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera.
Po Mszy świętej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.
Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 - spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice. 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 06 maj 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00;  

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe, które odprawiane są przez cały miesiąc po wieczornej Mszy św.

 

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – po mszy św. o godz. 6.30 procesja i modlitwa o urodzaje.

 

4. We wtorek - 8 maja - Uroczystość Św. Stanisława, bp i męczennika

 

5. Od piątku 11 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

 

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

7. 12 maja w Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie odbędzie się konferencja „Wierna Miłość Małżeńska, rozpoczęcie o godz. 9.00.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwiecień 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00;

 

2. W poniedziałek o godz.18.00 msza św. w intencji Ojczyzny z okazji trzeciego miesiąca Nowenny przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości. 

 

3. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc po wieczornej Mszy św. Zapraszamy!

 

4. We wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana msza św. dla dzieci klas czwartych , które obchodzą w tym roku I rocznicę komunii św.

 

5. W środę – Wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora Kościoła

  

6. W środę o godz. 17.00 spowiedź św. przed I piatkiem miesiąca, ponieważ w czwartek jest uroczystość i spowiedzi nie będzie.

 

7. We czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę o 7.00; 9.00 – w intencji Ojczyzny, 11.00  i wieczorna o 17.00; w Okrajniku o 10.00 i w Kocierzu R. o 11.30;

 

8. W piątek –  Wspomnienie Św. Floriana oraz I piątek miesiąca o godz. 17.00 spowiedź św.; w tym dniu bp Roman Pindel udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

 

 9. W sobotę  I sobota miesiąca – o godz. 6.30 msza św. o Niepokalanym Sercu NMP; a także  od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź dzieci I komunijnych, rodziców, chrzestnych;

 

10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. w intencji dzieci przystępującej do I komunii św. Zbiórka dzieci przed kościołem o 10.40

 

11.Zbiórka pieniężna przed kościołem na poszkodowaną rodzinę przez pożar wyniosła 19.970 zł. W imieniu poszkodowanej rodziny skałdamy wszystkim Bóg Zapłać.

 

12. Za sprzątanie kościoła gr. od Słonki do Rodaka - Bóg zapłać, a od 30 kwietnia do 13 maja sprząta kościół gr. od Rodaka Józefa do Chrobaka Wiesława.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22 kwiecień 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00. 

 

2. W poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, bp i męczennika, głównego Patrona Polski;

 

3. W środę – Święto Św. Marka Ewangelisty;

 

4.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

 

5. Osoby, które wpisały się na pielgrzymkę parafialną proszone są o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł do końca kwietnia.

 

6. Dzisiaj przed kościołem i kaplicami zbiórka pieniężna dla rodziny na odbudowę spalonego domu.

 

7. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Służby w Kościele.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 kwiecień 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00.

 

2. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Służby w Kościele.

 

3. Za sprzątanie kościoła gr. od Tomaszka do Słonki składamy Bóg Zapłać a od 16 do 22 kwietnia sprząta kościół gr od Słonki do Rodaka Józefa.

 

4. Osoby, które wpisały się na pielgrzymkę parafialną proszone są o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł do końca kwietnia.

 

5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami, na próbę do kościoła we czwartek, zaraz po mszy św. wieczornej.

 

6. Dzisiaj rozpoczynamy X tydzień Biblijny oraz drugi Narodowy dzień czytania Pisma św. pod hasłem „Weźmijcie Ducha świętego”. Zachęcamy parafian do czytania Pisma św. Bp Roman Pindel zachęca w tym roku do lektury Listu do Rzymian, można też fragmenty listu wybrać sobie z pudełka wystawionego pod ołtarzem.

 

7. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św w kościele i kaplicach zostanie przeprowadzona zbiórka pienieżna na pogorzęlców, którym spalił się dom w Kocierzu Rychwałdzkim. Prosimy o wsparcie dego celu.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 08 kwiecień 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00.

 

2. W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z dnia 25 marca. Jest to dzień Świętości życia.

 

3. W srodę o godz. 17.00 w salchach na plebani przymiarka stroi komunijnych.

 

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 01 kwiecień 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Jutro drugi dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski i Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 18.00.

 

3. W czwartek – I czwartek miesiąca spowiedź od 17.00 i w piątek - I piątek miesiąca spowiedź od 17.00.

 

4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

5. Za sprzątanie kościoła gr. od Satławy do Tomaszka „Bóg Zapłać”, a od 2 do 15 kwietnia sprząta kościół gr. od Tomaszka do Słonki.

 

 

NIEDZIELA PALMOWA - 25 marzec 2018

OGŁOSZENIA

 

1.Dziś w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

 

2.Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, o 17.00 Msza św.

 

3. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Młodzież adoruje od 21.00 do 22.00.

Spowiedź Wielki Czwartek od godz. 8.00 do 10.00 i wieczorem od 17.00 do 18.00 

 

4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej; następnie Gorzkie żale, Droga Krzyżowa; Młodzież adoruję od godz. 22.00 do 23.00.

 

5. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Spowiedź  w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 10.00.

 

6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. W Łękawicy od godz. 9.00 do godz. 12.00 co godzinę będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. W Kocierzu Rychwałdzkim w kaplicy o 10.00, w Miasteczku o 10.30 oraz w remizie w Kocierzu Moszczanickim o 11.00; Łysina o 10.00, Okrajnik Kaplica o 10.30, Okrajnik koło sklepu o 11.00.

 

7. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 18.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec. Adoracja do godz. 22.00.

 

8. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

 

9. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ojczyzny w ramach nowenny jubileuszowej odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marzec 2018

OGŁOSZENIA

 

1.Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16.15 z Kazaniem Pasyjnym, o 17.00 Msza św.

 

2. W piątek o 16.30 Msza św., a po Mszy św. plenerowa Droga Krzyżowa ulicami Łękawicy na którą serdecznie zapraszamy. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.

 

3. W poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

 

4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm.

 

5. Pod chórem ministranci rozprowadzają "Baranki Wielkanocne". Dochód z baranków przeznaczony jest na „Caritas”.

 

6. Za sprzątanie kościoła gr. od Talika do Satławy składamy „ Bóg zapłać”, a od 19 marca do 1 kwietnia sprząta kościół gr. od Satławy do Tomaszka Stanisława.

 

7. W piątek Kancelaria Parafialna jest czynna tylko od 8.00-9.00.

 

8. Gmina, Parafia i Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy zapraszają do udziału w konkursie na Palmę Wielkanocną, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (Niedziela Palmowa) po Maszach Świętych: o godz. 10.00 w Kaplicy w Okrajniku, o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Łękawicy, o godz. 11.30 w Kaplicy w Kocierzu Rychwałdzkim.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 marzec 2018

OGŁOSZENIA

 

1.Zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym.

 

2.Msze św. W tygodniu o godz. 6.30 i 17.00.

 

3.W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa po Drodze krzyżowej Msza św.

 

4. Pod chórem można nabyć Baranki Wielkanocne.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 04 marzec 2018

OGŁOSZENIA

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy o zapoznanie się z planem rekolekcji i włączenie się do udziału oraz skorzystania ze spowiedzi.

 

2. We wtorek spowiedź od godz. 8.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 18.00.  Od godz. 16.00-16.30 będzie przerwa 30 minutowa. Młodzież gimnazjalna spowiada się po lekcjach.

 

3. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa po Drodze krzyżowej Msza św.

 

4. Za sprzątanie kościoła gr. Poręby składamy Bóg zapłać a od 5 do 18 marca sprząta kościół gr. od Talika do Satławy

 

5. Informujemy, że do piątku - 9 marca 2018 r. trwają zapisy do przedszkoli na rok szkolny 2018/19 w szkołach na terenie gminy Łękawica.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 Luty 2018

 

OGŁOSZENIA

 

1. Dziś o godz. 16.15 – Gorzkie Żale, o godz. 17.00 Msza św.

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 17.00.

 

3. W czwartek – I czwartek miesiąca – od godz. 16.00 spowiedź na uczniów szkoły podstawowej i starszych.

 

4. W piątek – I piątek miesiąca spowiedź od 16.00 dla młodzieży gimnazjum i szkół średnich, o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa, po Drodze Krzyżowej Msza św.

 

5. W sobotę – I sobota miesiąca – o godz. 6.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP,  a także przedświąteczne odwiedziny chorych z komunią św. Chorych zgłaszamy do zakrystii.

 

6. W przyszłą niedziele składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne. Plan wywieszony jest w gablotce, na stronie parafialnej i do zabrania z pod chóru.

 

8. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski zbiórka pieniężna przed Kościołem „Ad Gentes” na polskich misjonarzy pracujących na misjach.

 

9. Jutro (w poniedziałek) zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w ramach Nowenny przed Setną Rocznicą Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

 

10. Zapraszamy rodziców i dzieci I- szo komunijne na spotkanie w czwartek o 17.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się mierzenie dzieci, aby dobrać strój komunijny.

 

11. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 23 marca Mszą . w kościele pw. Św. Floriana w Żywcu-Zabłociu o godz. 18.00, a po Mszy wyruszamy na 5 tras. Jedna z tras przebiega przez naszą parafię. Aby wziąć udział należy się zarejestrować. Wszelkie informacje znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie oraz na stronie www.edk.org.pl

 

12. Wójt Gminy Łękawica informuję, iż w rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
we wszystkich szkołach na terenie Gminy Łękawica odbędzie się w następujących terminach:

- od 26 lutego do 9 marca 2018r. – rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych

- od 5 marca do 9 marca – rekrutacja do klas I szkół podstawowych.

Szczegółowe informacje udzielają szkoły na terenie Gminy Łękawica.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 Luty 2018

 

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

1. Dzisiaj o godz. 16.15 - Gorzkie Żale, o 17.00 Msza św.

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 17.00.

 

3.W czwartek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

 

4. W piątek o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa, po Drodze Krzyżowej Msza św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 - Droga Krzyżowa dla młodzieży, a po Mszy o godz. 11.00 - Droga Krzyżowa dla starszych.

 

5. W przyszłą niedzielę zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski przed Kościołem zbiórka pieniężna Ad Gentes, tą ofiarą wspieramy Polskich Misjonarzy na misjach.

 

6. Za sprzątanie kościoła gr. od Siwka – reszta Łękawicy „ Bóg zapłać”, a od 19 lutego do 4 marca sprząta kościół gr. Poręby do Talika Czesława.

 

7. Od 8 do 12 sierpnia 2018 organizowana jest pielgrzymka parafialna. Odwiedzimy takie miejsca jak: Bratysława, Kahlenberg, Melk, Altótting, Salzburg, Mariazell, Wiedeń. Koszt pielgrzymki 985 zł. Plan wystawiony jest pod chórem, wywieszony w gablocie oraz na stronie parafialnej.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 Luty 2018

 

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

1. Dzisiaj trzeci dzień nabożeństwa 40 - godzinnego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do następnej i wieczorna msza św. o godz. 17.00.

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30 i 17.00.

 

3. Dzisiaj rozpoczynamy „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, także podejmowanie ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

 

4.W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa - obowiązuje post ścisły. Msze św. o 6.30, 16.00 i 18.00; w Kocierzu R. o 17.00.

 

5. W piątek o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa, po Drodze Krzyżowej Msza św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 - Droga Krzyżowa dla młodzieży, a po Mszy o godz. 11.00 - Droga Krzyżowa dla dorosłych.

 

6. W niedzielę o godz. 16.15 - Gorzkie Żale. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 

7. W poniedziałek 30 kwietnia br. z bazyliki w Bielsku-Białej Hałcnowie wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach.

Zapraszam gorąco wszystkich, którym pozwala na to czas i kondycja do przemierzenia pielgrzymiego szlaku, tak, byśmy w czwartek, 3 maja br. mogli wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed Cudownym Wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego. 

Zapisy przyjmowane są w ośmiu punktach. Najbliższy z nich to: Żywiec - parafia pw. Narodzenia NMP- ks. Jerzy Łukowicz 

 

8.Zachęcamy parafian do włączenia się w akcję ogólnopolską - ZDRAPKA WIELKOPOSTNA. ZDRAPKĘ można nabyć po każdej mszy św. Cena zdrapki 3 zł.Wszelkie informacje znajdziemy na odwrocie zdrapki lub na stronie parafialnej.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 Luty 2018

 

OGŁOSZENIA

 

 

 

1. Dzisiaj nabożeństwo 40-godzinne, po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja do następnej mszy św.

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30, w sobotę o 6.30 i 17.00.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
- w poniedziałek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

- we wtorek – Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

- w sobotę – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

 

4. Za sprzątanie kościoła gr. od Mrózka Jana pod Konuskę – składamy „Bóg Zapłać”, a od 5 do 18 lutego sprząta kościół gr. od Siwka Stanisława, reszta Łękawicy.

 

5. W przyszłą niedzielę - 11 lutego - przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Modlitwie polecamy także wszystkich pracowników służby zdrowia.

 

6. Zachęta do modlitwy za Ojczyznę w 100-lecie niepodległości

Drodzy Bracia i Siostry diecezji bielsko-żywieckiej, 

w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pragniemy włączyć się w to świętowanie przez modlitwę w naszych świątyniach. Chcemy tym samym dołączyć się do różnych inicjatyw patriotycznych, społecznych i kulturalnych podejmowanych w naszej Ojczyźnie.

Modlitwą tą będzie nowenna 9 miesięcy przed 11 listopada 2018 roku. Nasz udział w tej modlitwie będzie najlepszym sposobem przygotowania się do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Nikogo nie trzeba przekonywać, że Polska potrzebuje dziś naszego modlitewnego wsparcia. 

Na czas ferii zimowych i zasłużonego wypoczynku wszystkim błogosławię. 

 

† Roman PINDEL 

Biskup Bielsko-Żywiecki

 

Odpowiadając na prośbę Ks. Biskupa, w naszej parafii, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny połączona z nowenną przygotowującą nas na 100-lecie odzyskania niepodległości. Najbliższa Msza św. będzie 26 lutego.

 

7. 14 lutego - w środę popielcową - rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas kiedy podejmujemy pewne wyrzeczenia, umartwienia. My zachęcamy parafian do włączenia się w akcję ogólnopolską - ZDRAPKA WIELKOPOSTNA. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego działająca w Polsce.

Zdrapka Wielkopostna to 40 zadań dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Instrukcję jak należy postępować znajdziemy na odwrocie Zdrapki, a także na naszej stronie parafialnej.

ZDRAPKĘ będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. rozprowadzanej przez ministrantów. Cena zdrapki 3 zł.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 STYCZEŃ 2018

 

OGŁOSZENIA

 

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne, po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja do następnej mszy św.

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30, w sobotę o 6.30 i 17.00.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
- w środę – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

- w czwartek – I czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00;

- w piątek – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Msze św. O 7.00, 9.00, 18.00 – po każdej mszy św. poświęcenie gromnic.
w Okrajniku i Kocierzu Rychwałdzkim o 17.00; Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

- w sobotę – I sobota miesiąca – o godz. 6.30 Msza św. o niepokalanym Sercu NMP;

4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, byliśmy wszędzie przyjmowani życzliwie i gościnnie – Bóg Zapłać!

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 STYCZEŃ 2018

 

OGŁOSZENIA

 

 

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne, po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do następnej.

 

2. Msze św. w tygodniu o 6.30, w sobotę o 6.30 i 17.00.

 

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

- w środę – Wspomnienie Św. Franciszka Salezego bp i doktora kościołą;

- w czwartek - Święto Nawrócenia św. Pawła;

- w piątek - Wspomnienie Św. bp Tymoteusza i Tytusa;

4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 ks. Proboszcz odprawi mszę św. o zdrowie i bł. Boże dla rodzin, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską

5. Za sprzątanie Kościoła gr. od Tomaszka do Mrózka Jana - Bóg zapłać!, a od 22 stycznia do 4 lutego sprząta gr. od Mrózka Jana pod Konuskę popod Górki.

 

6. Kolęda – 24.01.2018 r. środa – godz. 8.00 – Kocierz Moszczanicki – Sitajka i lewą stroną drogi do Słupnego.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 STYCZEŃ 2018

 

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. W tygodniu o godz. 6:30 a w sobotę 6:30 i 17:00;

 

2. W środę – Wspomnienie św. Antoniego, opata

 

3. Od czwartku – 18 stycznia w całym kościele rozpoczynamy tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

 

4. W piątek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp;

 

5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele charytatywne;

 

Kolęda od  godz. 8.00

 

Poniedziałek - 15.01.2018 r. – Łękawica – od p. Barcików do p. Orskich;

 

Wtorek - 16.01.2018 r. – Łękawica – od p. Zająców do Mostu i Łęgi;

 

Środa – 17.01.2018 r. – Kocierz Moszczanicki – od Górek prawą stroną drogi do Szkoły w Kocierzu;

 

Czwartek - 18.01.2018 r. – Domy nad kościołem w kierunku POMu do Krzyża;

 

Piątek - 19.01.2018 r. – Łękawica – Górki i Cerla;

 

Sobota - 20.01.2018 r. – od szkoły w Okrajniku lewą stron drogi do pawilonu Rywal

 

 

NIEDZIELA CHRZTU ŚWIĘTEGO - 07 STYCZEŃ 2018 -

 

OGŁOSZENIA

 

1. Msze św. W tygodniu o godz. 6:30 a w sobotę 6:30 i 17:00;

 

2.Za sprzątanie kościoła gr. od Kani do Tomaszka składamy Bóg Zapłać, a od 9 do 21 stycznia sprząta kościół gr. od Tomaszka do Mrózka JanA

 

Kolęda od  godz. 8.00

 

Poniedziałek - 08.01.2018 r. – Łękawica – Od Pani Choczyńskiej w kierunku kościoła do mostu i ul. Tulipanowa – ks. Proboszcz;

 

Wtorek - 09.01.2018 r. – Łękawica ciąg dalszy w kierunku kościoła do tartaku – ks. Proboszcz;

 

Środa – 10.01.2018 r. – Kocierz Moszczanicki – ul. Parkowa prawą stroną do tartaku – ks. Marcin;

 

Czwartek - 11.01.2018 r. – Osiedle Alaska i bloki POMu – ks. Henryk;

 

Piątek - 12.01.2018 r. – Łękawica – od boiska sportowego w kierunku Smolarnii, następnie w kierunku kościoła do p. Barcików – ks. Proboszcz;

 

Sobota - 13.01.2018 r. – Kocierz Moszczanicki – od ul. Górskiej, lewą stroną drogi z przyległymi ulicami do Krowiego Działu – ks. Marcin;

 

Poniedziałek – 15.01.2018 r. – od p. Barcików do p. Orskich – ks. Proboszcz

 

 

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 31 grudzień 2017 -

 

OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj zakończenie starego Roku o godz. 16.30 Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne o 17.00 Msza św.;

 

2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze św. Jak w Niedzielę;

 

3.We wtorek – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp

 

4.W czwartek - I czwartek miesiąca – w Łękawicy o godz. 16.00 – spowiedź; o 17:00 Msza św.;

 

5. W piątek – I Piątek miesiąca – o godz. 16.00 spowiedź, o 17.00 Msza św.

 

6.W sobotę - 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę 0 7.00; 9.00; 11.00; 17.00; w Okrajniku o 10.00;  w Kocierzu R. o 11.30 – składka
w tym dniu przeznaczona jest na Misje św.

 

7.W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

8.Orkiestra Dęta Beskid serdecznie zaprasza mieszkańców na Koncert Noworoczny 06 stycznia po mszy o 11.00 w Kościele Parafialnym w Łękawicy oraz 07 stycznia po mszy o godz. 11.30 w Kaplicy w Kocierzu Rychwałdzkim ;

 

9. 07 stycznia po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek wykonaniu Chóru GOSPEL i Chóru z Repiste (czyt. Żepiste).

 

Kolęda od  godz. 8.00

 

Wtorek - 02.01.2018 r. – Łękawica – Poręby do Pani Choczyńskiej;

 

Środa - 03.01.2018 r. – Kocierz Moszczanicki – od Kamieniołomu , Łopaci  Łaz, Kępka;

 

Czwartek - 04.01.2018 r. – Okrajnik dolny lewą stroną drogi do Palarzówki;

 

Piątek - 05.01.2018 r. – Łękawica – od p. Orskich do p. Zająców;

 

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 grudzień 2017 -


OGŁOSZENIA

 

1.Od środy msze św. o godz. 6.30.

 

2.Dzisiaj - Wigilia Bożego Narodzenia - wieczornej Mszy św. nie będzie; Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: Łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólny śpiew kolęd;

 

3. Uroczysta Pasterka w Łękawicy o godz. 24.00; w Kocierzu R. o godz. 23.00; w Okrajniku o godz. 22.00; Składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia;

 

4. W poniedziałek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze św. o 7.00; 9.00; 11.00; 17.00; w Okrajniku o godz. 10.00; w Kocierzu R. o godz. 11.30;

 

5. We wtorek - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika - Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet JP II w Krakowie i KUL;

 

6. W środę – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

 

7. W czwartek – Święto św. Młodzianków

 

8. W Niedzielę - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;

 

9. Za sprzątanie kościoła gr. od Stokłosy do Kani składamy „Bóg Zapłać”, a od 25 grudnia do 7 stycznia sprząta kościół gr. od Kani do Tomaszka Stanisława;

 

10. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolęda godz. 8.00

27.12.2017 r. - Środa – Łysina i na Okrajnik górny od Mariana Rusa do p. Raczków;

28.12.2017 r. – Czwartek – Okrajnik od Gilowic wzdłuż drogi głównej na Okrajnik dolny do Dariusza Pasko;

29.12.2017 r. – Piątek – Okrajnik dolny prawą stroną drogi na Palarzówkę;

30.12.2017 r. – Sobota – Okrajnik dolny nad kaplicą od Nowaka Zygmunta do Satławy Edwarda;

 

11. W imieniu rodziców Mikołaja i Kingi oraz Dyrekcji i uczniów zespołu szkół w Łękawicy składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Zebrano 9.632,50 zł i 10 Euro. Kwota ta trawiła do adresatów.

 

 

 III NIEDZIELA ADWENTU - 17 grudzień 2017 -


OGŁOSZENIA

 

Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, o 17.00 Roraty na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych.

 

1.W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin;

 

2. W czwartek – 21 grudnia – spowiedź Adwentowa od godz. 8.00 do 11.00 i od 14 do 17.00. Dzieci i młodzież spowiadają się po zajęciach w szkole.

 

3.W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki.

 

4. Ministranci pod chórem rozprowadzają świece wigilijne.

 

5. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św.

 

6. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. uczniowie Zespołu Szkół w Łękawicy przeprowadzają, przed kościołem, zbiórkę pieniężną dla uczennicy gimnazjum Kingi Gugi i przedszkolaka Mikołaja Ostrowskiego w ramach akcji charytatywnej „Otwórzmy nasze Serca”. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy.

 

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 grudzień 2017 -

 

OGŁOSZENIA

 

Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, o 17.00 Roraty na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. W tym roku temat kazań to: Wiem W (Kogo/co) Wierzę. Odkrywamy na nowo najważniejsze prawdy o Panu Bogu i o Jego Miłości do człowieka.
Nie zapomnijmy zabrać ze sobą LAMPIONÓW. 

 

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

- w środę – 13 grudnia - Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek – 14 grudnia - Wspomnienie  św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

 

2.W zakrysti można nabyć poświęcone opłatki.

 

3. Ministranci pod chórem rozprowadzają świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym dzieci.

 

4. W dzisiejszą niedzielę zbiórka pieniężna przed kościołem na pomoc materialną Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

5.W przyszłą niedzielę - 17 grudnia - po każdej Mszy św. uczniowie Zespołu Szkół w Łękawicy przeprowadzą, przed kościołem, zbiórkę pieniężną dla uczennicy gimnazjum Kingi Gugi i przedszkolaka Mikołaja Ostrowskiego w ramach akcji charytatywnej „Otwórzmy nasze Serca”. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy.

 

6.Za sprzątanie Kościoła gr. Od Bieguna do Stokłosy składamy „Bóg zapłać!”, a od 11 do 24 grudnia sprząta kościół gr. od Stokłosy do Kani Bronisław

 

7. Górnicy z Mszy św. Barbórkowej zebrali 1954 zł 50 gr. Ofiara zostanie przeznaczona na kościół. Górnikom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU - 03 grudzień 2017 -

 

OGŁOSZENIA

 

 

Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, o 17.00 Roraty na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. W tym roku temat kazań to: Wiem W (Kogo/co) Wierzę. Chcemy odkryć na nowo najważniejsze prawdy o Panu Bogu i o Jego Miłości do człowieka. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą LAMPIONÓW. 

 

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek – 4 grudnia - Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, o godz. 10.00 w Łękawicy Msza św. w intencji Górników i ich rodzin;

- we wtorek – 5 grudnia - obchodzimy II rocznicę beatyfikacji bł. O. Michała Tomaszka. Po mszach uczczenie relikwii błogosławionego;

- w czwartek – 7 grudnia – Wspomnienie  św. Ambrożego, bp i doktora kościoła

- w piątek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 16.00; 18.00; w Kocierzu R. i Okrajniku o godz. 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

2.W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki.

 

3. Ministranci pod chórem rozprowadzają świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym dzieci.

 

4. W przyszłą niedzielę zbiórka pieniężna przed kościołem na pomoc materialną Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

5. Zmienił się adres strony parafialnej. Nowy adres to www.lekawica.wiara.org.pl

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa,  Króla Wszechświta  - 26 listopad 2017 -

 

OGŁOSZENIA

 

 

 

1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych, o 17.00 Msza św.

 

2. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 17.00.

 

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

- w środę –30 listopada – Święto św. Andrzeja, apostoła

 

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Łękawicy od godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci ze szkół Podstawowych oraz dorosłych. W I Piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. w Łękawicy od godz. 16.00 dla młodzieży gimnazjum orasz szkół średnich; W I Sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny - godz. 6.30 msza św.

 

5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

6. Za sprzątanie kościoła gr. „Górki” – składamy Bóg Zapłać, a od 27 listopada do 10 grudnia sprząta kościół gr. od Bieguna do Stokłosy Henryka.

 

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny – Adwent. Roraty o godz. 7.00.

 

8. W sobotę – 2 grudnia – przedświąteczne odwiedziny chorych z Komunią św. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

 

9. Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na koncert charytatywny muzyki gospel: Celebrate Gospel!, który odbędzie się 7 grudnia (czwartek) o godz. 18:00 w kościele Św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Dochód z biletów w cenie 25 zł przeznaczony będzie na wyposażenie i rozpoczęcie działalności Klubu dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach. Bilety można zamawiać w biurze Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła - 19 listopad 2017 

 

OGŁOSZENIA

 

 

1. Dziś, o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych z wypominkami.

 

2. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 17.00

 

3. Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 

- w poniedziałek – 20 listopada – Wspomnienie bł. Rafała Kalinowskiego;

- we wtorek – 21 listopada – Wspomnienie Ofiarowania NMP;

- w środę - 22 listopada - Wspomnienie św. Cecylii,dziewicy i męczennika;

- w piątek - 24 listopada - Wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników;

- w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej mszy św. odmówimy proklamację Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

4. Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy serdecznie zapraszana spektakl muzyczny pt. „Paweł z Tarsu- dźwięki historii”, który odbędzie się  w dniu 26 listopada 2017 r. po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.45w Kościele Parafialnym w Łękawicy. 

 

5. Ks. Jacek Jastrzębski – teolog, duszpasterz, katecheta we wtorek 21 listopada wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice, katechezę o Duchu Świętym. Katecheza rozpocznie się o godz. 19:00. Wcześniej o godz. 18:15 ks.Jacek odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Łękawica, siedziba: Łękawica, ul. Aleja Jana Pawła II 2.