Ogłoszenia Parafialne
OGŁOSZENIA
10 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.06.2026 r.
1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 9.00 odbędzie się procesja eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji nastąpi zmiana tajemnic Różańca Świętego. W miesiącu czerwcu, zgodnie z intencją modlitewną Ojca Świętego, modlimy się o właściwe przeżywanie wartości sportu. Módlmy się, aby sport był narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami i narodami oraz promował szacunek, solidarność, uczciwość i rozwój osobisty.
2. W środę, 10 czerwca, o godz. 16.00 ksiądz biskup Stanisław Dowlaszewicz, posługujący na co dzień w Boliwii, udzieli sakramentu bierzmowania 48-osobowej grupie młodzieży z naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania za wykonane prace porządkowe w otoczeniu kościoła i jego wnętrzu oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Bóg zapłać za poświęcony czas, trud, zaangażowanie i troskę o piękno naszej świątyni.
Przypominamy, że spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ich rodziców oraz świadków bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.30. Otoczmy kandydatów do bierzmowania naszą modlitwą, prosząc dla nich o obfite dary Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz odwagę w dawaniu świadectwa Chrystusowi w codziennym życiu.
3. 7 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionych ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników z Peru. Ponieważ w tym roku dzień ten przypada w niedzielę, w naszej parafii będziemy przeżywać ich wspomnienie we wtorek, 9 czerwca.
O godzinie 7.50 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną przez wstawiennictwo błogosławionego ojca Michała Tomaszka patrona Szkoły Podstawowej w Łękawicy. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz wszystkich, którym bliska jest postać błogosławionego o. Michała. Po Eucharystii uczniowie udadzą się do szkoły, gdzie odbędzie się uroczysta akademia poświęcona błogosławionemu patronowi.
Zachęcamy rodziców, którzy mają taką możliwość, do udziału we Mszy Świętej wraz ze swoimi dziećmi. Niech będzie to piękne świadectwo pamięci o patronie szkoły oraz okazja do wspólnego dziękczynienia za jego życie, wiarę i męczeńskie świadectwo. Wieczorem o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za wstawiennictwem błogosławionych ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Intencje, prośby i podziękowania można składać, jak zwykle, do skrzynki znajdującej się pod chórem..
4. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała po mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
5. W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszach Świętych i wspólnej modlitwy wynagradzającej Bożemu Sercu za Jego miłość do każdego człowieka. W kaplicy w Okrajniku Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 17.00. Po jej zakończeniu wyruszymy w procesji eucharystycznej do krzyża znajdującego się nad kaplicą, gdzie odprawimy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich wiernych z Okrajnika i okolic.
6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz odpust kaplicy w Kocierzu Rychwałdzkim. Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, gości oraz Orkiestrę Dętą do wspólnego świętowania tej uroczystości. Mszy Świętej będzie przewodniczył nasz rodak, ksiądz Grzegorz Guga, który wygłosi również homilię. W tym roku ksiądz Grzegorz obchodzi dziesiątą rocznicę święceń kapłańskich, dlatego podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar jego kapłańskiej posługi i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata służby Chrystusowi i Kościołowi.
7. Zapraszamy dysponentów grobów znajdujących się w sektorze D do kancelarii parafialnej we wtorek, 9 czerwca, w godz. 13:00–17:00, w celu potwierdzenia opiekuna grobu, sprawdzenia i uregulowania opłat i uzupełnienia danych. Dotyczy to szczególnie grobów, w których minęło 20 lat od pochówku. Sprawy cmentarne będą załatwiane wyłącznie w powyższym terminie.
8. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do młodszych parafian, aby – jeśli tylko jest to możliwe – pozostawiali swoje samochody na dolnym parkingu, obok kiosku lub na parkingu za rzeką, pozostawiając miejsca na górnym parkingu osobom starszym, chorym oraz mającym trudności z poruszaniem się. Coraz częściej zdarza się, że osoby w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością nie mogą zaparkować w pobliżu kościoła i zmuszone są pokonywać znaczną odległość pieszo. Dla młodszych osób krótki spacer nie stanowi większego problemu, natomiast dla wielu seniorów jest to poważne utrudnienie. Prośbę tę kierujemy w imieniu osób starszych i dziękujemy za życzliwość, zrozumienie oraz troskę o tych, którym jest trudniej.
9. Urząd Gminy Łękawica informuje, że w dniach 11 i 12 czerwca, od godziny 7.00, sprzed zgłoszonych nieruchomości położonych na terenie gminy będą odbierane elektrośmieci.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 33 865 16 01, wewnętrzny 350, lub osobiście w Urzędzie Gminy Łękawica, pokój nr 35, do dnia 10 czerwca. Ponadto 14 czerwca w Centrum Kultury i Wypoczynku w Łękawicy odbędzie się Piknik Ekologiczny w godzinach od 14.00 do 19.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.
10. Zarząd oraz druhowie OSP w Łękawicy składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom i Ofiarodawcom za wsparcie naszej jednostki podczas zbiórki przeprowadzonej w dniu 17 maja przy kościele parafialnym. Dzięki życzliwości i hojności parafian udało się zebrać kwotę 7 311,58 zł, która zostanie przeznaczona na doposażenie strażaków w niezbędny sprzęt bojowy,
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także całej naszej parafialnej wspólnocie, życzymy obfitych łask Bożych i opieki Maryi.