Przejdź do treści

Wydarzenia

Świadek męczenników- s. Berta - w Polsce i w Łękawicy

Na zaproszenie franciszkanów do Polski po raz pierwszy przyleciała s. Berta Hernandez. Peruwiańska zakonnica była świadkiem porwania i wywiezienia na miejsce egzekucji pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Od początku ewangelizowała z franciszkanami w Andach. Siostra Berta Hernandez gościła w Łękawicy  - 5 czerwca - w Szkole Podstawowej im. bł. Michała Tomaszka. Najpierw spotkanie w towarzystwie rodziny bł. Michała,  Pani Dyrektor Barbary Wnętrzak, ks. Proboszcza Jerzego Smalcerza, Wójta Tadeusza Tomiczka. Następnie spotkanie z uczniami, przepiękne przedstawienie  i świadectwo Siostry Berty.

 

 

Boże Ciało - Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba...

.

Nowe schody oraz parking z nową nawierzchnią asfaltową!

.

I Komunia Święta w Łękawicy

06 maja 2018 r., w naszej parafii miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa przyjęło 57 dzieci. Do tego dnia dzieci przygotowywały się wraz z rodzicami cały rok poprzez katechezę szkolną i  spotkania formacyjne w parafii. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Smalcerz. To wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej, że kolejna grupa dzieci będzie mogła w pełni uczestniczyć w Eucharystii karmiąc się Ciałem Chrystusa w Komunii świętej. Wszystkim dzieciom jak i rodzicom gratulujemy tego wydarzenia i życzymy by ono jeszcze głębiej umacniało ich w miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii.

 

 

Nowy 'DYWAN' rozłożono wokół Kaplicy w Kocierzu Rychwałdzkim

.

Diecezjalna pielgrzymka osób starszych, chorych, niepełnosprawnych do Hałcnowa

Caritas wraz z parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na III Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła). W tym roku przypada ono 21 maja.

 

 

   W  programie pielgrzymki:

 

    - godz. 13.30 – możliwość przystąpienia do sakramentu        pokuty i pojednania.

    - godz. 14.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra      Gregera.

       Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

       Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 – spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

Klasy czwarte obchodziły I rocznicę Komunii św.

1 maja, w dniu rozpoczęcia nabożeństw majowych, dzieci klas czwartych obchodziły swoją I rocznicę komunii św.  

Alumni potrzebują pomocy

Jak co roku w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława – 8 maja – zarówno w archidiecezji krakowskiej, jak i diecezji bielsko-żywieckiej odbędą się święcenia diakonatu. Klerycy V roku, którzy wspólnie kształcą się w krakowskim Seminarium Duchownym, nagrali film Poprosili w w nim widzów o bardzo szczególną pomoc.

„Zobaczcie, udostępniajcie i co najważniejsze pomóżcie!” – wzywają klerycy uwiecznieni na filmie, prosząc o modlitwę intencji kandydatów do święceń. „Sami nie damy rady. Potrzebujemy waszej pomocy!” – dodają.

Do święceń przygotowuje się obecnie 22 kleryków. Ośmiu z diecezji bielsko-żywieckiej i 14 z Krakowa. Święcenia kleryków z Podbeskidzia odbędą się po raz pierwszy w historii diecezji bielsko-żywieckiej w bazylice w Hałcnowie.

Do święceń przygotowuje się obecnie 22 kleryków. Ośmiu z diecezji bielsko-żywieckiej i 14 z Krakowa.

 

Kongregacja dekanalna w naszej parafii

Dnia 21 kwietnia 2018r. kapłani z dekanatu żywieckiego, w ramach kongregacji dekanalnej, spotkali się w naszym kościele parafialnym. Kapłani uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz konferencji wygłoszonej przez O. Marcina Ciechanowskiego z Jasnej Góry.  Na zakończenie spotkania odbyła się konferencja dziekańska prowadzona przez dziekana ks. Stanisława  Kozieł.

RELIKWIE bł. Michała i bł. Zbigniewa w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda otrzymał relikwie pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Bezcenny dar ofiarowali mu krakowscy franciszkanie w Dzień Świętości Życia, w poniedziałek 9 kwietnia, podczas specjalnej mszy św. w Pałacu Prezydenckim. Świadkami tego wydarzenia było m.in. rodzeństwo Błogosławionych.

Relikwie w uroczystej procesji do kaplicy prezydenckiej wnieśli: br. Jan Hruszowiec, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto oraz rodzeni bracia Błogosławionych: Marek Tomaszek i Bogdan Strzałkowski.

 

Informacje zaczerpnieto z www.franciszkanie.pl

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Łękawica, siedziba: Łękawica, ul. Aleja Jana Pawła II 2.