Przejdź do treści

Wydarzenia

Spotkanie ze św. Janem Pawłem II

     12 czerwca 2018 r. odbyła się pielgrzymka dzieci I komunijnych do Sanktuarium Jana Pawła II, które 11 czerwca 2011 r. zostało erygowane przez Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Tego dnia rozpoczął się oficjalny kult św. Jana Pawła II w tym miejscu. Po beatyfikacji, do Sanktuarium zostały ofiarowane relikwie Jana Pawła II. Najcenniejszą z nich jest krew, którą lekarze z kliniki Gemelli we Włoszech przekazali osobistemu sekretarzowi Papieża kard. Stanisławowi Dziwiszowi. Ampułka z krwią Papieża, zamknięta w szklanej szkatule, została umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznego Kościoła Relikwii, przy któym została odprawiona Msza św. z udziałem naszych dzieci i ich rodziców. Z Rzymu dotarł również papieski krzyż pastoralny, ornat wraz z mitrą oraz krzyż przed którym modlił się Jan Paweł II w swojej prywatnej kaplicy w czasie ostatniej za życia drogi krzyżowej w rzymskim Coloseum w 2005 r.

     W Sanktuarium wierni mogą zobaczyć płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Płyta znajduje się w Kaplicy Kapłańskiej zaprojektowanej na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną Mszę św. Na płycie umieszczony jest relikwiarz wykonany na wzór otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Papieża. 

ODPUST ku czci NIEPOKALANEGO SERCA NMP

.

Drugi witraż 'ANIOŁ' zamontowany!

Pierwsze zdjęcie  - nowy witraż, drugie zdjęcie - witraż zamontowany w Wielką Środę.

Świadek męczenników- s. Berta - w Polsce i w Łękawicy

Na zaproszenie franciszkanów do Polski po raz pierwszy przyleciała s. Berta Hernandez. Peruwiańska zakonnica była świadkiem porwania i wywiezienia na miejsce egzekucji pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Od początku ewangelizowała z franciszkanami w Andach. Siostra Berta Hernandez gościła w Łękawicy  - 5 czerwca - w Szkole Podstawowej im. bł. Michała Tomaszka. Najpierw spotkanie w towarzystwie rodziny bł. Michała,  Pani Dyrektor Barbary Wnętrzak, ks. Proboszcza Jerzego Smalcerza, Wójta Tadeusza Tomiczka. Następnie spotkanie z uczniami, przepiękne przedstawienie  i świadectwo Siostry Berty.

 

 

Boże Ciało - Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba...

.

Nowe schody oraz parking z nową nawierzchnią asfaltową!

.

I Komunia Święta w Łękawicy

06 maja 2018 r., w naszej parafii miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa przyjęło 57 dzieci. Do tego dnia dzieci przygotowywały się wraz z rodzicami cały rok poprzez katechezę szkolną i  spotkania formacyjne w parafii. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Smalcerz. To wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej, że kolejna grupa dzieci będzie mogła w pełni uczestniczyć w Eucharystii karmiąc się Ciałem Chrystusa w Komunii świętej. Wszystkim dzieciom jak i rodzicom gratulujemy tego wydarzenia i życzymy by ono jeszcze głębiej umacniało ich w miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii.

 

 

Nowy 'DYWAN' rozłożono wokół Kaplicy w Kocierzu Rychwałdzkim

.

Diecezjalna pielgrzymka osób starszych, chorych, niepełnosprawnych do Hałcnowa

Caritas wraz z parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na III Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła). W tym roku przypada ono 21 maja.

 

 

   W  programie pielgrzymki:

 

    - godz. 13.30 – możliwość przystąpienia do sakramentu        pokuty i pojednania.

    - godz. 14.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra      Gregera.

       Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

       Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 – spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

Klasy czwarte obchodziły I rocznicę Komunii św.

1 maja, w dniu rozpoczęcia nabożeństw majowych, dzieci klas czwartych obchodziły swoją I rocznicę komunii św.  

Papieski tweet


Jesteś naszym 449140 gościem od 01.01.2016

Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Łękawica, siedziba: Łękawica, ul. Aleja Jana Pawła II 2.